Засоби від алергії, що можна знайти в домашніх умовах

Весна — це тепла погода, яскраві фарби і довгоочікувані аромати квітів. Але для деяких людей радості весни також означають нежить, почервоніння очей і безперервне чхання. Якщо і вас не обійшла стороною алергія, не поспішайте в аптеку за ліками: спробуйте ефективні домашні засоби.

Сезонна алергія, відома як алергічний риніт або сінна лихоманка, викликана гіперчутливістю до частинок, що переносяться повітрям, таким як пилок, пил, шерсть тварин і навіть деякі харчові продукти. Імунна система розпізнає ці частинки як загрозу і виробляє антитіла, які зв'язуються з тучними клітинами, що містять гістамін. Коли тучні клітини стимулюються алергенами, вивільняється гістамін, з'являється свербіж, набряк і утворення слизу в пазухах носа.

Засоби від алергії: прості ліки

1. Вітамін С -  відомий антиоксидант та імунний підсилювач. Він може заспокоїти алергічну реакцію і зменшити запалення.

2. Вода з кверцетином. 

Кверцетин — це флавоноїд, який надає колір багатьом фруктам, квітам і овочам. Він є антиоксидантом, що бореться і нейтралізує вільні радикали, які можуть пошкодити клітинну тканину або ДНК. Кверцетин діє як антигістамін і протизапальний засіб, допомагаючи стабілізувати тучні клітини, які вивільняють гістамін. Продукти, такі як часник, цибуля, яблука, кайєнський перець, свіжий кріп містять багато кверцетину.

3. Яблука і волоські горіхи

Кілька досліджень показали, що регулярне вживання яблук захищає від алергії. Яблука містять кверцетин, а шкіра містить багато антиоксидантів, які називаються поліфенолами. Вагітні жінки, які їдять яблука, мають менший ризик виникнення алергій і астми у їхніх дітей. Волоські горіхи містять багато магнію і вітаміну Е: магній захищає від хрипів і кашлю, а вітамін Е діє як підсилювач антиоксидантного захисту.

4. Листя кропиви і м'яти

Листя кропиви і м'яти в засушеному вигляді можна знайти в аптеці. Ці рослини — природні антигістаміни, і з них можна приготувати чай. Для цього 1 ч.л. листя кропиви і 1 ч.л. листя м'яти залийте гарячою водою, після настоювання додайте мед або лимон за смаком.

Інші статті