Протизастудні препарати: правильно обираємо та застосовуємо!

Коли хвороба руйнує плани або не має бажання забратись у ліжко та чекати коли пройде недуга, слід приймати протизастудні препарати. Особливо це актуально у зимово-весняний період, коли організм схильний до застудних захворювань.

Ворота застуді відчиняє як правило вірус впускаючи окупантів – токсичних мікроорганізмів, що інфікують дихальні шляхи. Організм захищається, піднімається температура та нежить. Саме у цей час потрібна організму допомога, щоб уникнути ускладнень, які доведеться лікувати довго та вперто.

Правильний вибір протизастудних препаратів допоможе полегшити стан та протікання хвороби.

Ефективність цих препаратів залежить від наявності або відсутності в ньому різних компонентів. Тому вибирати ліки потрібно, виходячи із симптомів застуди. Наприклад, препарат «Далеронс» містить тільки парацетамол та аскорбінову кислоту, і допомагає лише активізувати захисні сили організму і знизити температуру. А препарат «Рінз хостів» полягає ще й з фенілефрину гідрохлориду, антиалергенного компонента і кофеїну, і не тільки знімає температуру, але і сушить носоглотку і піднімає інтелектуальний тонус.

Якщо простудних симптомів кілька, потрібно вибирати простудний препарат з більш широким спектром дії. 
Збивати температуру рекомендується лише тоді, коли вона перевищує 38єС. Якщо ж значення її нижче, це означає, що організм здатний успішно боротися із застудою без додаткової допомоги, і знижувати температуру немає ніякої необхідності.
Препарати, що містять фенілефрин гідрохлорид та феніраміну малеату, потрібні в тому випадку, якщо є нежить з виділеннями. При сухій слизової краще приймати препарати, що містять парацетамол і вітамін С.

Але слід пам'ятати, що протизастудні препарати не дають повної гарантії лікування. У цілому, такі препарати орієнтовані на полегшення перебігу хвороби та активізації захисних сил організму.

 

Інші статті