ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ ПРОТИ СЕЗОННОЇ ДЕПРЕСІЇ

Депресія може виникнути під впливом багатьох факторів, це, перш за все, невдачі в особистому житті, зміна оточення, душевні переживання і навіть неправильне харчування. Медики перелічують групи продуктів, які повинні бути присутніми і в раціоні хворих, і в раціоні здорових людей – як бар'єр для розвитку депресії.

СЕРОТОНІН
Один з найбільш важливих компонентів, що створює гарний настрій та допомагає боротися з сезонною депресією - гормон щастя серотонін. Він може синтезуватись в організмі під впливом ультрафіолету. Коли сонячний день коротшає, починається осіння негода, а більшу частину дня ми проводимо в приміщенні - основним джерелом серотоніну стає їжа.
З їжі ми отримуємо амінокислоту триптофан, який в свою чергу переробляється в серотонін. Він міститься в жирній рибі, горіхах, гарбузовому насінні, пармезані, кунжуті, чедері, соняшниковому насінні, свинині, індичці, курятині, яловичині, баранині, яйцях, пшеничному борошні, шоколаді, молоці, білому рисі, вівсянці, картоплі, бананах.
До речі, триптофан не тільки джерело серотоніну, він позбавляє від безсоння й нервового напруження, знижує дратівливість, бореться з депресією, підвищує працездатність. А ще - нормалізує апетит і зменшує відчуття голоду. Сприяє зняттю гіперактивності та нав'язливих станів у дітей, тривожності перед менструацією у жінок, фіброміалгії і синдрому хронічної втоми.
Для синтезу триптофану також потрібні вітаміни групи В, вітаміни С, магній, цинк. Продукти, які містять ці речовини, необхідно включати у щоденний раціон харчування проти депресії. Насамперед це яскраві овочі і фрукти, бобові, коричневий рис, яйця, печінка, м’ясо птиці, злаки й молочні продукти. Цинк є в какао, броколі, грибах, шпинаті, спаржі, цукіні. Продукти харчування, що містять найбільше магнію: шпинат, насіння гарбуза, йогурт або кефір, мигдаль, квасоля, авокадо, сезам, м’ята, кавун, кедрові горішки, бразильський горіх, какао, насіння соняшника, кріп, базилік, броколі, насіння льону, зелена цибуля, лосось, коріандр і козячий сир.

ДОФАМІН
Ще один гормон щастя – дофамін. Кажуть, що він активно виробляється у стані закоханості. Але якщо ми не можемо щоосені закохуватись, то потрібно звернути увагу на продукти, які сприяють утворенню цієї речовини в організмі. Це полуниці, чорниці, банани, яблука, червоний буряк, яйця, жирна морська риба.

Дотримуючись цих нескладних порад щодо правильного харчування, можна не лише позбавитись від депресії, а й покращити самопочуття та збагатити організм вітамінами.

Інші статті