Чи можна вагітним жінкам використовувати заспокійливі препарати?

Багатьох жінок під час вагітності та при грудному вигодовуванні цікавить запитання як знизити емоційну напругу і дати можливість нервовій системі відпочити, так як в ці періоди відбувається гормональна перебудова організму з частими змінами настрою та емоційного фону.

Найкраще підходять препарати на основі трав. Після 15-16 тижні дозволено приймати відвари і настої валеріани та пустирника, пасифлори, м'яти з мелісою. Однак при грудному вигодовуванні м'ята протипоказана, оскільки здатна знизити лактацію. У цей час матері рекомендується лікарська вербена і фенхель, які заспокоюють і підвищують вироблення молока. 

Валеріану можна в обмеженій кількості, до 3 разів на добу без перевищення дози.
Заспокійливим ефектом володіє трави пустирника, дозволена при грудному вигодовуванні, її можна купити в разових фільтр- пакетах в аптечній мережі. Годуючим матерям протипоказаний препарат рослинного походження Собача Форте. Не рекомендуються препарати на всіх термінах вагітності і наступної лактації такі як Валідол, Корвалол, Валокордин, транквілізатори і препарати на основі брому. Під час годування грудьми не можна приймати всі засоби, що містять спирт.

Інші статті