знижка 15%

ЗАДАТИ ЗАПИТАННЯ

МЕТРОГІЛ ДЕНТА

Склад лікарського засобу:

діючі речовини:метронідазолу бензоат, хлоргексидину глюконат;

склад: 1 грам гелю містить: метронідазолу бензоату в перерахунку на метронідазол  10 мг, 20 % розчин хлоргексидину глюконату   в перерахунку на   хлоргексидин глюконат 0,5 мг;

допоміжні речовини: сахарин, натрію гідроксид, динатрію едетат, левоментол, пропіленгліколь,   вода очищена.  
 

Лікарська форма. Гель для ясен.

Білий або майже білий, опалесцентний, м’який гель.

 

Назва і місцезнаходження виробника.

Юнік Фармасьютикал Лабораторіз (відділення фірми “Дж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд”).

Ворлі, Мумбаї 400 030, Індія.
 

Фармакотерапевтична група.

Протимікробні та антисептичні засоби для місцевого застосування у стоматології. Метронідазол, комбінації. Код АТС   А 01A В 67**.

Протимікробний комбінований препарат для комплексного лікування   і профілактики   деяких інфекційно-запальних захворювань порожнини рота.

Ефективність препарату обумовлена наявністю двох антибактеріальних компонентів – метронідазолу та хлоргексидину.

Метронідазол – похідне нітроімідазолу, що має протипрозойну та протибактеріальну дії. Активний проти анаеробних бактерій, які спричиняють хвороби пародонту: Porphyromonas gingivalis, Prevotella intermedia, Prevotella denticola, Fusobacterium fusiformis, Wolinella recta, Eikenella corrodens, Borrelia vincenti,  Bacteroides melaninogenicus, Selenomonas spp.

Хлоргексидин – антисептик бактерицидної дії. Активний щодо   широкого кола вегетативних форм   грам негативних та грам позитивних мікро організмів, а також дріжджів, дерматофітів та ліпофільних вірусів.

Мінімальна інгібітор на концентрація (МІК50) метронідазолу   для анаеробних бактерій  –       нижче 1 мкг/мл. При місцевому застосуванні препарату (нанесення на ясна) концентрація   метронідазолу   в ділянці ясен значно вища, ніж при пероральному застосуванні препарату, а рівень системної абсорбції метронідазолу   при місцевому   застосуванні значно нижчий, ніж такий у   разі перорального застосування. Головним шляхом виведення   метронідазолу та його метаболітів є нирки. Знижена функція нирок не змінює фармакокінетики однієї дози метронідазолу.

У разі проковтування надлишку хлоргексидину, під час його місцевого застосування у складі стоматологічного гелю, з травного тракту абсорбується   приблизно 1 % від дози, що потрапила до шлунка. Хлоргексидин не акумулюється в організмі   та   метаболізується мінімально.
 

Показання для застосування.  

Інфекційно-запальні захворювання пародонту та слизової оболонки ротової порожнини:

  • гострий та хронічний (набряковий, гіперпластичний, атрофічний) гінгівіт;
  • гострий виразково-некротичний гінгівіт (гінгівіт Венсана);
  • афтозний стоматит;
  • періодонтит, періодонтальний абсцес (у складі комбінованої терапії).
     

Протипоказання.

Підвищена чутливість до метронідазолу, хлоргексидину, а також похідних нітроімідазолу та будь-яких компонентів, що входять до складу препарату.

Дитячий вік до 14 років.
 

Особливі застереження.

Уникати потрапляння гелю в очі. Застосування Метрогилу Дента®не заміняє гігієнічне чищення зубів. Під час застосування препарату   не можна вживати алкоголь, оскільки це може призвести до виникнення спазмів шлунка, нудоти, блювання, головного болю і припливів крові до обличчя.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не слід застосовувати препарат   у період   вагітності.

На період лікування препаратом слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.  

Застосування препарату в зазначеній дозі не впливає на керування транспортними засобами або роботу з потенційно небезпечними механізмами.

Діти.  

Не рекомендується призначати препарат дітям віком до 14 років.
 

Спосіб застосування та дози.  

Тільки для стоматологічного застосування.

Дорослим та дітям віком старше 14 років призапаленні ясен (гінгівіті) гель   Метрогіл Дента®наноситься на ясна  2  рази на добу. Після нанесення гелю протягом 15 хвилин не можна полоскати рот та приймати їжу. Середня тривалість лікування  7-10 днів.

При афтозному стоматиті Метрогіл Дента®наноситься на уражену ділянку слизової оболонки ротової порожнини 2 рази на день протягом  7-10 днів.

Передозування.

Випадки передозування гелю Метрогіл Дента®при місцевому застосуванні невідомі.
 

Побічні ефекти.

При місцевому застосуванні   гелю   Метрогіл Дента®  ризик розвитку системних побічних ефектів незначний, однак іноді можуть спостерігатися металевий присмак у роті,   головний біль, печіння у місці нанесення, алергічні реакції (шкірні висипання, свербіж, кропив’янка). Був описаний один випадок набряку повік, як прояв ангіоневротичної реакції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При місцевому застосуванні   у рекомендованих дозах системної взаємодії гелю Метрогіл Дента®з іншими лікарськими засобами не виявлено. Однак слід бути обережними призначаючи гель Метрогіл Дента®  з деякими лікарськими препаратами.

Варфарин та інші кумаринові антикоагулянти.  Метронідазол посилює антикоагулянт ну дію, що призводить до подовження   часу утворення протромбіну.

Дисульфірам.Одночасне застосування   посилює токсичність препаратів, що може призвести до розвитку неврологічних симптомів.

Фенобарбітал, фенітин.При одночасному застосуванні з метронідазолом понижується антимікробна активність останнього. Причина –   прискорений метаболізм метронідазолу.

Циметидин. Пригнічує метаболізм метронідазолу, що може спричинити підвищення концентрації метронідазолу в сироватці крові.

Інші акції