знижка 15%

ЗАДАТИ ЗАПИТАННЯ

ЕКЗОДЕРИЛ

Екзодерил Крем.

Основні фізико-хімічні властивості: білий, м’який або злегка сироподібний блискучий крем з легким характерним запахом.

Фармакотерапевтична група

Протигрибкові засоби для застосування у дерматології. Код АТХ D01A E22.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Екзодерил® – протигрибковий засіб класу аліламінів. Його активним компонентом є нафтифіну гідрохлорид, механізм дії якого пов’язаний з інгібуванням дії ергостеролу.

Нафтифін активний щодо дерматофітів, таких як трихофітон, епідермофітон і мікроспорум, дріжджових (Candida), пліснявих (Aspergillus) та інших грибів (наприклад, Sporothrix schenckii). Щодо дерматофітів та аспергіл нафтифін in vitro чинить фунгіцидну дію, щодо дріжджових грибів – проявляє фунгіцидну або фунгістатичну активність залежно від штаму мікроорганізму.

Екзодерил® проявляє також антибактеріальну активність щодо грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, які можуть спричиняти вторинні бактеріальні інфекції поряд з мікотичними ураженнями.

Крім того, Екзодерил® має потужні протизапальні властивості.

Фармакокінетика.

Нафтифіну гідрохлорид швидко абсорбується та утворює стійкі протигрибкові концентрації у різних шарах шкіри. Приблизно 4 % нанесеної на шкіру дози абсорбується, тому системний вплив діючої речовини дуже низький. Тільки слідові кількості нафтифіну виявляються у плазмі крові та сечі. Діюча речовина майже повністю метаболізується; метаболіти не мають протигрибкової активності та виводяться з калом і сечею. Період напіввиведення становить  2-4 доби.

Показання

Місцеве лікування грибкових інфекцій, спричинених чутливими до нафтифіну патогенами:

  • грибкові інфекції шкіри та шкірних складок;
  • міжпальцеві мікози;
  • грибкові інфекції нігтів (оніхомікози);
  • шкірні кандидози;
  • висівкоподібний лишай;
  • запальні дерматомікози, що супроводжуються свербежем або без нього.

Протипоказання

Підвищена чутливість до нафтифіну або до інших компонентів препарату. Препарат не можна наносити на ранову поверхню. Не застосовувати для лікування очей.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Дослідження щодо взаємодії не проводили.

Особливості застосування

Препарат застосовувати при захворюваннях нігтів та шкіри лише зовнішньо!

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дані щодо застосування нафтифіну вагітним жінкам відсутні або обмежені. Результати досліджень на тваринах не вказують на існування прямого або опосередкованого шкідливого впливу препарату на репродуктивну функцію. Препарат можна застосовувати у період вагітності або годування груддю лише у разі крайньої необхідності після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик, яке визначає лікар.

Матерям, які годують груддю, необхідно запобігати потраплянню препарату на шкіру та у травний тракт дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Крем Екзодерил® слід наносити на уражену поверхню шкіри та сусідні з нею ділянки 1 раз на добу після її ретельного очищення та висушення, захоплюючи приблизно 1 см здорової ділянки шкіри по краях зони ураження.

Тривалість лікування: при дерматомікозах – 2-4 тижні (у разі необхідності – до 8 тижнів); при кандидозах – 4 тижні; при інфекціях нігтів – до 6 місяців.

При грибкових захворюваннях нігтів препарат рекомендується застосовувати 2 рази на добу. Перед першим застосуванням необхідно максимально видалити уражену частину нігтя ножицями або пилкою для нігтів (для полегшення цієї процедури за рекомендацією лікаря нігті можна обробити спеціальним розм’якшувальним засобом).

Для запобігання рецидивам лікування препаратом слід продовжувати не менше 2 тижнів після зникнення основних симптомів захворювання.

Діти.

Даних щодо ефективності та безпеки застосування препарату дітям недостатньо, тому не рекомендується призначати Екзодерил® пацієнтам цієї вікової категорії.

Передозування

Гостре передозування при місцевому застосуванні нафтифіну не спостерігалося.

Системна інтоксикація при зовнішньому застосуванні препарату малоймовірна через те, що незначна кількість діючої речовини всмоктується через шкіру.

У разі випадкового проковтування препарату слід розпочати симптоматичне лікування.

Побічні реакції

Частота побічних реакцій визначається таким чином: дуже часті (≥ 1/10), часті (≥ 1/100, <1/10), нечасті (≥ 1/1000, < 1/100), поодинокі (≥ 1/10000, < 1/1000), рідкісні (< 1/10000), частота невідома (не може бути оцінена за наявними даними).

Загальні порушення: частота невідома – у поодиноких випадках можуть проявлятися місцеві реакції: сухість шкіри, почервоніння та відчуття печіння, еритема, свербіж, місцеве подразнення.

Екзодерил розчин 

 

Протигрибкові засоби для застосування в дерматології.

Код АТС D01A E22.

Фармакологічні властивості.Екзодерил– протигрибковий засіб класу аліламінів. Його активним інгредієнтом є нафтифінугідро хлорид, механізм дії якого пов’язаний з інгібуванням дії ергостеролу.

Нафтифін активний щододерматофітів, таких як трихофітон, епідермофітон і мікроспорум, дріжджових (Candida), пліснявих (Aspergillus) та інших грибів (наприклад SporothrixSchenckii). Відносно дерматофітів і аспергілл нафтифін in vitroвиявляє фунгіцидну дію, щодо дріжджових грибів – фунгіцидну або фунгістатичнуактивність, залежно від штаму мікро організму.

Екзодерил також виявляє антибактеріальну активність щодо грам позитивних і грам негативних мікро організмів, що можуть спричиняти вторинні бактеріальні інфекції.

Крім того, Екзодерилу притаманіпротизапальні властивості, що сприяє швидкому зникненню сипмтомів запалення ісвербежу. Завдяки швидкому проникненню препарату в шкіру та утворенню стійких протигрибкових концентрацій у різних шарах шкіри, у більшості випадківЕкзодерил можна застосовувати 1 раз на добу.

Показання для застосування.

Місцеве лікування грибкових інфекцій, спричинених чутливими до нафтифіну патогенами:

- грибкові інфекції шкіри ташкірних складок;

- між пальцеві мікози;

- грибкові інфекції нігтів (оніхомікози);

- шкірні кандидози;

- висівкоподібний лишай;

- запальні дерматомікози, що супроводжуються свербежом або без нього;

- мікоз зовнішнього слухового проходу.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до нафтифіну або спирту бензолового (консервант). Препарат не можна наносити на ранову поверхню. Не застосовувати для лікування очей. Періоди вагітності та годування груддю. Дитячий вік.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Препарат застосовують виключно зовнішньо!

Особливі застереження.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами

Повідомлень щодо подібних ефектів не надходило.

Спосіб застосування тадози.

Розчин Екзодерил слід наносити на уражену поверхню шкіри та сусідні з нею ділянки 1 раз на добу після ретельного очищення тависушення, захоплюючи приблизно 1 см здорової ділянки шкіри по краях зони ураження. При ураженні нігтів перед першим застосуванням розчину необхідно максимально видалити уражену частину нігтя ножицями або пилкою для нігтів. За рекомендацією лікаря нігті можна обробити спеціальним розпушувальним засобом.

Тривалість лікування: при дерматомікозах – 2 - 4 тижні (за необхідності – до 8 тижнів); прикандидозах – 4 тижні; при інфекціях нігтів слід застосовувати 2 разина добу з тривалістю лікування до 6 місяців.

Для запобігання рецидивам лікування препаратом слід продовжувати не менше 2 тижнів після зникнення основних симптомів захворювання.

При мікозах зовнішнього слухового проходу лікування повинно тривати не менше 14 днів. Місцеве лікування проводиться шляхом вкладання у вухо ватних турунд, змочених розчиномЕкзодерилу, на 5 - 8 хв 1 - 2 рази на добу.

Передозування.

Симптоми передозування: посилення побічних ефектів.

Побічні ефекти.

У поодиноких випадках можуть спостерігатися місцеві реакції: сухість шкіри, почервоніння та відчуття печіння. Побічні ефекти завжди мають оборотний характер та не потребують відміни лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодій.

Не виявлено жодних випадків взаємодії з іншими лікарськими засобами.

Інші акції