знижка 10%

ЗАДАТИ ЗАПИТАННЯ

Диклак гель

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Диклак® Гель

(Diclac® gel)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви:diclofenac; натрієва сіль 2-(2,6-дихлорфеніл)-аміно феніл оцтової кислоти;

основні фізико-хімічні властивості:безбарвний або жовтуватого кольору однорідний гель з характерним запахом ізопропанолу, без бульбашок повітря;

склад:1 г гелю містить 50 мг диклофенаку натрію:

допоміжні речовини: ізопропанол, вода очищена, макрогол-7-гліцеролкокоат, гіпромелоза, ароматизатор масло “Bouquet” WN 4507.

Форма випуску.Гель.

Фармакотерапевтична група.Засоби, що застосовуються місцево при болях усуглобах і м’язах. Код АТС M02A A15.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Диклак(R)Гель –не стероїдний протизапальний засіб для зовнішнього застосування групи похіднихфеніл оцтової кислоти. Препарат має виражені місцеві протиревматичну, аналгетичну та протизапальну властивості, обумовлені пригніченням синтезупростагландинів – медіаторів болю та запалення. Застосування диклофенаку сприяє збільшенню об’єму рухів в уражених суглобах, зменшенню болю у спокої і прирусі.

Фармакокінетика. Диклофенак повільно та неповністю резорбується зповерхні шкіри. Рівень перкутанної абсорбції (біодоступність) диклофенаку, встановлений у порівняльних дослідженнях (перорально/місцево), становить приблизно 5%. Максимальна концентрація в плазмі крові спостерігається за 6 - 9год. Метаболізм та виведення препарату після нанесення на шкіру аналогічні із зовнішнім і системним застосуванням. Диклофенак зв’язується з білками сироватки крові на 99,5%, у синовіальній рідині та на 99% - у плазмі. Максимальні концентрації у крові досягаються приблизно через 1 - 2 год. Після швидкого метаболізму впечінці (гідроксилювання і зв’язування із глюкороновою кислотою) дві третини речовини виводиться через нирки й одна третина з жовчю.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування болю, запалення йнабряку при дегенеративних захворюваннях суглобів; ревматичних захворюванняхм’яких тканин і суглобів (тендиніт і тендовагініт, нейропатія плечового сплетіння, запалення м’язів і суглобах); спортивних, побутових та інших травмах (розтягнення зв’язок, забиття, набряки).

Спосіб застосування та дози.Зазвичай, 2 - 4 г Диклак(R)Гелю (смужка гелю 4 - 8 см) наносять на уражені ділянки тіла 2 - 3 рази на день тонким шаром і злегка втирають.

Диклак®Гель може застосовуватися разом з іонофорезом. Данаформа електротерапії дозволяє збільшити ступінь проникнення препарату через шкіру. Диклак®Гель повинен наноситися під негативний полюс (катод).

Тривалість лікування – 10 - 14 днів.

Побічна дія.

Місцеві побічні реакції: іноді спостерігаються реакції з боку шкіри (свербіж, гіперемія, екзантема, відчуття печіння, сухості шкіри та порушення десквамації).

Системні побічні ефекти: можуть виникати при застосуванні гелю увисоких дозах або його нанесенні на великі ділянки шкіри. Повідомлялося проокремі випадки виникнення шлунково-кишкових порушень, генералізованоїекзантеми, реакцій підвищеної чутливості у вигляді набряку обличчя (ангіо невротичний набряк) і диспное, а також фото чутливості.

Протипоказання. Диклак(R)Гель не рекомендується застосовувати в разі наявності підвищеної чутливості до складових препарату абоінших не стероїдних протизапальних засобів; виразковій хворобі шлунка та 12-палої кишки в стадії загострення; для лікування дітей віком до 6 років; в останньому триместрі вагітності.

Передозування.Внаслідок низької системної абсорбції диклофенакуінтоксикація після місцевого застосування малоймовірна.

Особливості застосування. Пацієнтам, які мають в анамнезі астматичні напади, алергічні реакції шкіри, алергічні риніти, виникнення яких пов’язано з попереднім локальним застосуванням не стероїдних протизапальних засобів абоаналгетиків, застосування Диклак(R)гелю припускається після ретельного вивчення можливого ризику виникнення ускладнень та очікуваного ефекту.

Не рекомендується наносити препарат на відкриті рани а також треба запобігати потраплянню в очі та на слизові оболонки. Не слід наносити підоклюзійні пов’язки.

Застосування під час вагітності та лактації.

Оскільки вплив диклофенаку на вагітність не з’ясовано, а також зважаю чина відсутність даних щодо безпечного застосування під час вагітності, протягом перших 6 місяців вагітності, застосування Диклак(R)Гелю при вагітності можливо лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує ризикдля плода.

Диклофенак проникає в молоко матері у невеликій кількості. Якщо цеможливо, варто уникати застосування препарату на великих ділянках шкіри йтривалий час у період годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодії при місцевому застосуванні наданий час не виявлені.

Умови та термін зберігання.Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності - 3 роки.

Інші акції